Фінансово-правовий коледж

заклад вищої освіти з 1994 року

30 жовтня 2023 року студенти Фінансово-правового коледжу відвідали зустріч з Головою Верховного Суду Станіславом Кравченко та суддею Великої Палати Верховного Суду Олегом Ткачуком, яка проходила в залі засідань Вченої Ради КНУ імені Тараса Шевченка.
У своєму виступі Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко зауважив, що від початку широкомасштабної війни в законотворчому процесі спостерігалася тенденція до посилення кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України та за кримінальні правопорушення проти власності, вчинені в умовах воєнного стану, внаслідок чого особлива частина КК України була доповнена новими складами злочинів. Під час виступу очільник ВС звернув увагу і на важливі правові позиції, сформульовані Верховним Судом, зокрема, щодо відсутності в російській федерації судового імунітету у справах про відшкодування шкоди, завданої актами агресії рф проти України фізичній особі – громадянину України.
Вчений секретар Науково-консультативної ради при Верховному Суді, суддя Великої Палати ВС Олег Ткачук розповів про діяльність НКР при ВС, структуру Верховного Суду і повноваження Великої Палати ВС, зосередившись на такій підставі передачі справ на розгляд Великої Палати ВС, як наявність виключної правової проблеми. Суддя розповів про суспільно важливі рішення ВП ВС. Серед них – рішення про повернення до комунальної власності пам’ятки архітектури місцевого значення – садиби Терещенків у Києві, земельної ділянки водного фонду в межах пляжної зони прибережної захисної смуги Ягорлицької затоки на території регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» тощо.
Підсумовуючи, Шановні Судді висловили сподівання, що проводитимуть зустрічі в такому форматі з майбутніми юристами на регулярній основі.
 
За матеріалами пресслужби Верховного Суду (https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1502847) та
Центру комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка (https://knu.ua/news/12970).